tablica budżet państwa 180x120 flaga eu
Cel główny projektu to usprawnienie i poprawa warunków bhp na terenie zakładu produkcyjnego. Stanowiska pracy na których jest realizowany projekt to monter, elektryk, oraz operator obrabiarek skrawających CNC. Aby spełnić zamierzony cel konieczne jest podjęcie działań inwestycyjnych na tych stanowiskach pracy. W tym celu zostaną zakupione dwa wózki podnośnikowe, samojezdny podest nożycowy mgła olejowa oraz żurawik słupowy.

Krukowiak numerem 1 w PROW 2014-2020.

numer 1 fb podziękowania
W 5/2021 numerze czasopisma ATR Express pojawił się artykuł, w którym dr. Aleksander Muzalewski przeprowadził analizę sprzedaży opryskiwaczy w ramach PROW 2014-2020 z której wynika, że Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych „Krukowiak” deklasuje polską i zachodnią konkurencję będąc numerem 1 w sprzedaży opryskiwaczy w Polsce.

Wynik 18% udziału w rynku mówi sam za siebie, nie bez powodu co piąty opryskiwacz zakupionych w ramach PROW to maszyna wyprodukowana przez Krukowiaka.

Jest to dla nas jedno z większych wyróżnień i nagroda za ostatnie 6 lat ciężkiej pracy. Przez te wszystkie lata analizowaliśmy nasze produkty pod kątem implementowania i stosowania najnowszych rozwiązań z zakresu elektroniki oraz technologii produkcji.

Warto powiedzieć, że wprowadziliśmy nowe zaawansowane systemy sterowania opryskiwaczem. Jako pierwsi w Europie wspólnie z firmą Arag upowszechniliśmy system Seletron (elektroniczne rozłączanie poszczególnych rozpylaczy), a po kilku latach jako pierwsi w Polsce system pneumatycznego rozłączania poszczególnych dysz przy współpracy partnerskiej z niemiecką firmą Mueller Elektronik. Nasze maszyny mogą być wyposażone w najnowocześniejsze systemy rolnictwa precyzyjnego, a klienci, których obsługujemy cenią sobie jakość, elastyczność oraz wygodę i całą naszą uwagę skupiliśmy właśnie na tych aspektach. Rolnictwo w Polsce prężnie się rozwija a wraz z rozwojem zmienia się struktura gospodarstw stają się coraz większe i jest potrzeba produkowania większych i wydajniejszych maszyn. Jako jedyna polska firma produkujemy opryskiwacze o pojemnościach dochodzących do 8000 i szerokościach roboczych 40m.

Nowe inwestycje - rozbudowa zakładu i modernizacja parku maszynowego za ponad 42mln przez ostatnie 6 lat pozwoliły nam na zwiększenie precyzji wykonania elementów oraz ulepszenie powłoki lakierniczej, aby jeszcze lepiej zabezpieczać elementy maszyny narażone na działanie środków ochrony roślin. Ogromny nacisk położyliśmy na stabilizacje belki biorąc pod lupę – obserwując i analizując nasze maszyny podczas pracy u klienta w ciężkich warunkach. Zmiany dotyczyły także kilku elementów trapezu na którym zawieszona jest belka. Polepszyło to zachowania się ramion szczególnie na wymagających terenach. Przyjrzeliśmy się również ramie głównej opryskiwacza i wzmocniliśmy ją. Chociaż są to te same serię maszyn na pierwszy rzut oka to sama konstrukcja jest na bieżąco udoskonalana.

Miło jest nam słyszeć pozytywne opinie użytkowników naszych maszyn to motywuje nas do stałego rozwoju naszych wyrobów. Pod koniec 2020 roku oficjalnie do naszych cenników trafiły dwie zupełnie nowe maszyny Ekopielnik oraz Chwastownik. Śledzimy na bieżąco nowe przepisy dotyczące ochrony środowiska i chcieliśmy zaproponować alternatywę dla gospodarstw ekologicznych oraz tych tradycyjnych, które chcą ograniczyć ilości stosowanych środków ochrony roślin. Pomimo, że znacząca część produkcji to opryskiwacze nie zapominamy o wsparciu sektora ekologicznego.

Pod koniec roku 2020 oficjalnie do cenników trafiły 2 nowe maszyny. Ekopielnik i Chwastownik służą przede wszystkim do mechanicznego niszczenia chwastów oraz napowietrzenia wierzchniej warstwy gleby, aby zapewnić lepsze warunki do wzrostu roślin.

Korzystając z okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym dilerom oraz klientom bo to właśnie dzięki ich zaufaniu do naszej marki mogliśmy osiągnąć taki sukces. My zadbaliśmy o świetną organizacje i planowanie zakupu podzespołów z których składają się nasze maszyny.

Na chwilę obecną nie możemy narzekać na brak zamówień. Obecnie produkcja maszyn odbywa się w trybie dwuzmianowym a terminy realizacji sięgają pięciu miesięcy.

Tomasz Żywiczka
Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu

tomasz żywiczka