tablica budżet państwa 180x120 flaga eu
Cel główny projektu to usprawnienie i poprawa warunków bhp na terenie zakładu produkcyjnego. Stanowiska pracy na których jest realizowany projekt to monter, elektryk, oraz operator obrabiarek skrawających CNC. Aby spełnić zamierzony cel konieczne jest podjęcie działań inwestycyjnych na tych stanowiskach pracy. W tym celu zostaną zakupione dwa wózki podnośnikowe, samojezdny podest nożycowy mgła olejowa oraz żurawik słupowy.

HEROS z nowymi belkami

heros turbo phr 2Już w ubiegłym roku dokonaliśmy zmiany części zbiorników stosowanych w największych modelach serii HEROS, dzięki którym możliwe było zmodernizowanie panelu obsługi na bardziej ergonomiczny. Nowe zbiorniki umożliwiły także zastosowanie nowych rozwiązań w zakresie zastosowanych belek. Do tej pory w opryskiwaczach Heros montowane były belki rozkładane hydraulicznie w trzech odmianach (PHX, PHA i PHH) do szerokości 18 m.

Wszystkie te belki składane były z tyłu opryskiwacza co nie zawsze przekładało się na najbardziej optymalny rozkład mas i tym samym ograniczało możliwość montowania szerszych belek. Nowoczesne rolnictwo stawia jednak wymagania odnośnie wydajności maszyn, dlatego od jakiegoś czasu pracowaliśmy nad stworzeniem szerszych belek do opryskiwaczy zawieszanych. Okazało się, że najlepszym rozwiązaniem jest adaptacja sprawdzonych i cenionych belek z opryskiwaczy ciąganych typu PHB, PHN oraz PHR (powstała nowa seria HEROS TURBO z pomocniczym strumieniem powietrza) i w ten oto sposób powstała hybryda łącząca w sobie zalety opryskiwaczy zawieszanych z szerokościami belek z opryskiwaczy ciąganych. I tak od tego roku dostępne będą opryskiwacze HEROS z belkami do 21 m rozkładanymi hydraulicznie wzdłuż ciągnika. Takie ułożenie belki ma wiele zalet, w tym dobry rozkład mas zwłaszcza w transporcie.

Zasadnicza specyfikacja techniczna opryskiwaczy nie uległa większej zmianie, już wkrótce zaprezentujemy dokładniejsze informacje na temat nowych modeli.

 

heros phbheros phb1heros turbo phr